Ekipa

Who If Not You!? czyli jak nie my to kto!?. Zależy nam na rozwoju osobistym, wiemy, że jesteśmy kowalami własnego losu. Dlatego bierzemy, życie w nasze ręce i kierujemy nim tak aby dopiąć swego… czyli czego…??? Długo tego nie wiedzieliśmy, szukaliśmy, chcieliśmy osiągnąć sukces, a nie wiedzieliśmy czym on jest. Dopiero po czasie zrozumieliśmy nasze powołanie. Chcemy pomagać. I motto „Jak nie my to kto!?” nabrało nowego znaczenia. Nie tylko względem samych siebie a otaczjącego nas świata. Zrozumieliśmy, że nie każdy ma szansę kierować swoim losem według własnego uznania. Świat nie jest sprawiedliwy. Dlatego postanowiliśmy pomagać tym, którzy mieli mniej szczęścia od nas. Biednym, chorym, porzuconym. To nie jest żaden wyczyn, nie jesteśmy superbohaterami. To nasz obowiązek, bo jesteśmy ludźmi. Teraz wszelkie nasze projekty i przedsięwzięcia tworzymy z myślą o potrzebujących. Zmieniamy świat na lepsze. Bo jak nie my to kto!?

ZOBACZ
Kazik

Kazik

Wilk Alfa, lider tego stada. Założyciel i członek organizacji ‚Who If Not You!?’.Zaczął tańczyć dość późno, bo dopiero w wieku 16lat. Wtedy jako nieokrzesany zajawkowicz trafił pod skrzydła grupy BE2BE, do której po kilku latach dołączył. W międzyczasie podróżował po USA, Japonii i całej Europie. Tam szukał nowych inspiracji, poznawał inne kultury i ciekawych ludzi. Wszystkie bodźce, które otrzymywał napędzały go do dalszych poszukiwań. Po wielu latach, tysiącach kilometrów i setkach przygód wkońcu zrozumiał sens. Sens swojego życia, sens który go określa, sens zawarty w kilku prostych słowach- ‚Jak nie my to kto!?’. Zrozumiał, że nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za samych siebie, ale również za los innych ludzi. To w nas leży siła i chęć zmiany świata na lepsze. Oprócz tej poważnej otoczki jest niezłym świrem, fanem Królika Bugsa, a po nocach ratuje miasto w stroju Batmana.

Aleksander Al. Barański

Aleksander Al. Barański

Chciał zostać malarzem, aktorem, reżyserem, ale zawsze jedyną prawdziwą pasją był taniec. Zaczął o nim marzyć już w przedszkolu, jednak pierwsze kroki stawiał dopiero na początku lat szkolnych. Zaczynał jako tancerz towarzyski i przez wiele lat nic innego nie wchodziło w grę. Zmieniło się to dopiero gdy jego szkoła tańca przeprofilowała się na formacje. Zachował barwy klubowe, został i rozpoczął przygodę z innymi technikami. I tak zaczęła się podróż w poszukiwaniu tego co mu w duszy gra. Próbował prawie wszystkiego, począwszy od tańców jazzowych, przez latino, standardowe aż po style streetowe. Teraz zajmuje go przede wszystkim choreo, ale nie zamyka się na jeden kierunek i szkoli również w innych. Powiedzieć, że lubi teatr to za mało. Za dobre książki uważa tylko te, czytane w autobusie. Jest marzycielem i wiecznym dzieckiem. Nie wyobraża sobie życia bez słodyczy, a tańca bez dobrego towarzystwa. Kocha dobre dźwięki i dobre słowo. To cały Al.

Jerzy Mordarski

Jerzy Mordarski

Mimo, że jest typowym umysłem ścisłym, a na drzwiach jego pokoju wisi plakietka magistra inżyniera geodezji, od dziecka uwielbiał przede wszystkim muzykalność i ruch. Przez lata szukając swojej prawdziwej pasji próbował gry na pianinie, uprawiał sport, interesował się rapem i graffiti, aż w końcu 10 lat temu na jego drodze pojawił się taniec. Nowa pasja szybko zdeterminowała jego najważniejsze życiowe cele, a już po pierwszych lekcjach wiedział, że jego powołaniem jest nauczanie i praca z ludźmi. Właśnie tym zajmuje się do dzisiaj szkoląc początkujących tancerzy w szkołach tańca i prowadząc warsztaty na terenie całej Polski. W ten sposób przekazuje swoje doświadczenie zdobyte na licznych obozach, warsztatach oraz występach na mniejszych i większych scenach. Ceni sobie nieustanny rozwój taneczny i osobisty, wciąż szuka nowych wyzwań i pomysłów. Miłośnik książek samorozwoju, seriali i grafiki komputerowej. Uwielbia kontakt z ludźmi, a wyrafinowane poczucie humoru sprawia, że porywa za sobą tłumy. Otwieraniem piwa jedną ręką zdobył uznanie wśród wielu przyjaciół, jak i podbił niejedno kobiece serce.

Julia Janeczek

Julia Janeczek

Od najwcześniejszych lat zapowiadała się na artystyczną duszę, a że od zawsze bardziej wolała słuchać niż mówić – jedną z jej pierwszych miłości była muzyka. Taneczne kroki zaczęła stawiać pod koniec lat 90. w zespole tańca ludowego, choć gdy pierwszy raz na MTV obejrzała The Wade Robson Project wiedziała, że jednak nieco inne klimaty grają w jej duszy. Podczas długiej tanecznej drogi wciąż weryfikowała o co jej tak naprawdę w tańcu chodzi… W końcu po przetańczeniu kilku formacji, dziesiątek warsztatów z różnych technik i tysięcy choreografii i kółek wiedziała, że w jej sercu siedzi House Dance. Miłośniczka kultury Hip­Hop, soulu i inspirujących życiorysów. Na co dzień stara się panować nad swoim chaosem, nie zwariować i dbać o swoich ludzi, a zawodowo pisze i przekazuje swoją wiedzę młodszemu pokoleniu. Słucha muzyki za głośno, je czekolady za dużo i zawsze wstaje z łóżka za późno. Kocha naturę, jak jest ciepło i ubrania z lumpeksu.

Daria Dąbrowska

Daria Dąbrowska

Artystka. Tak po bliższym poznaniu mówią o niej ludzie. Rysuje, maluje człowieków, uczy się charakteryzacji z wujka YouTube, ale to taniec jest jedną z rzeczy w których wytrwała najdłużej i ktore kocha po dziś dzień. Początek miał miejsce w jednym z domów kultury, gdzie mama ją zaprowadziła z nadzieją że dziecko moze sie czymś zainteresuje i znajdzie coś dla siebie…, z biegiem czasu tak też się stało. Mijały lata a treningi i programy takie jak Dance Life czy Wade Robson Project tylko utwierdziły ją w przekonaniu że chce to robić. Zmiany grup, miejsc i szkół tanecznych gdzie miała możliwość poznać rożne techniki i style utwierdziły ją w przekonaniu że najlepiej czuje się w „choreografii”. Cudzej, gdzie może pokazać czyjąś wizję, czyjś zamysł na swój własny sposób. Pokazać, bądź co bądź, siebie w czyimś „szkielecie”. Dziewczyna która pamięta, i dobrze wspomina, „stare dobre czasy”, która nadal szuka siebie i zaczynająca przygodę z nową zajawką.

Martyna Wagner

Martyna Wagner

Od najmłodszych lat przejawiala już zainteresowanie muzyką i tańcem, lecz nie było to pierwszym wyborem. Nie wiele osob wie, że zanim poświęciła się tańcu chodziła przez kilka lat na lekcje wokalu i to była wówczas byla jej pasja. Do czasu gdy w wieku 16 lat poszła po raz pierwszy na zajęciaz choreografii wtedy nazywane New Style… Z każdą kolejną chwilą spędzoną na sali nabierala pewności, ze to jest właśnie to w co chce inwestować i na co poświęcać swój czas, dawało jej to radość, spełnienie i tak jest do tej pory. Mimo, ze zdarzały się przerwy i momenty zreygnowania zawsze wracala z jeszcze większą chęcią do pracy. Zawdzięcza to przede wszystkim ludziom którzy ją otaczają na codzień, inspirują i motywują. Na swojej tanecznej drodze już ma wiele za sobą ale wie, że o wiele wiecej jeszcze ją czeka. Dzięki temu nabiera jeszcze wiekszej ochoty do dzialania. Ogólnie podchodzi do życia z dystansem i pozytywnym nastawieniem. Wierzy, ze nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko co sie dzieje ma konkretny cel. Chociaż prowadzi aktywny tryb życia i lubi kiedy dużo się dzieje nie pogardzi również długim chilloutem przy dobrej muzyce.

Gosia Majewska

Gosia Majewska

Studentka psychologii, miłośniczka książek, głównie kryminalnych. Śmieje się tyle, że na bank niedługo będzie miała zmarszczki, często za dużo mówi. Uwielbia słuchać i obserwować ludzi, a także opowiadać historie, które często są dla innych niezrozumiałe. Muzyka brzmi dla niej najlepiej podczas prowadzenia samochodu. Zaczęła tańczyć na początku podstawówki w ośrodku kultury w rodzinnym miasteczku, przez chwilę nawet jako mażoretka. Potem przyszedł czas na taniec towarzyski i piękne turniejowe sukienki. Jednak nie na długo. Zaczęła wyjeżdżać na obozy, warsztaty, poznawać nowe style. Spróbowała swoich sił w jazzie, aż w końcu zakochała się w choreografii. Nie lubi planowania, więc nie do końca wie, co będzie robiła w przyszłości. Na pewno chętnie pojechałaby znowu w Bieszczady.

Organizacja

Who If Not You jest organizacją zrzeszającą artystów i ludzi, którzy poprzez swoją ekspresję wyrażają swoje zdanie nie poprzez słowa, a szeroko pojętą sztukę. Wierzymy, że możemy dokonać wielkich rzeczy, pomagać i dawać ludziom nadzieję dzięki swojej pasji i zaangażowaniu. Tańcem posługujemy się nie tylko do wyrażania własnych emocji poprzez ruch – skłaniamy do refleksji, zmieniamy nastawienie i sposób patrzenia na rzeczywistość. Poprzez organizację warsztatów, imprez charytatywnych, tworzenie pokazów, paneli dyskusyjnych i rozwijanie kultury chcemy jednoczyć ludzi o wspólnych celach i ideach aby wspólnie działać i mieć wpływ na to, co nas otacza. Konsekwentnie realizujemy swoje marzenia i pomysły przekazując w świat pozytywną energię i środki, by umożliwić drogę do celu tym, którzy tego najbardziej potrzebują

ZOBACZ
Wkrótce więcej info..